غذاهای تند و تیز طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند و غذای تند و اسپایسی در اغلب کشورها وجود دارد. با این حال برخی کشورها فلفل را به بخش اصلی غذایشان تبدیل کرده اند و در واقع، غذاهایشان ترکیب فلفل و مواد دیگر است. امروز قصد داریم تندترین غذاهای دنیا در سرتاسر دنیا را به شما معرفی کنیم. 

چین – سیچوان هات پات

استان سیچوان چین به غذاهای تند و تیزش شهرت دارد و در حقیقت، برخی از تندترین غذاهای دنیا در این منطقه تهیه می شوند. هات پات نام غذایی تند است که در کشور چین و همین طور مغولستان بسیار محبوب است. اما هات پات سیچوان بسیار خاص و ویژه است و از ترکیب سیر، گوشت، سبزیجات و فلفل سیچوان تهیه می شود. به دلیل ماهیت گرمی که دارد این غذا را اغلب در فصل زمستان می خورند.روش سرو این غذا هم بسیار جالب است و معمولا روی میز پخته می شود و مشتریان خودشان غذا را به صورت داغ سرو می کنند.

هند – پال کاری

وقتی در مورد تندترین غذاهای دنیا حرف می زنیم واجب است که از سرزمین فلفل یعنی هند صحبت کنیم! در این کشور تقریبا تمام غذاها و حتی نوشیدنی ها تند هستند، اما تندترین آن ها غذایی به نام پال کاری است. این غذا به عنوان تندترین غذای دنیا شناخته شده است و هرکسی، حتی خود هندی ها جرات خوردنش را ندارند. در واقع، اگر بخواهید این غذای تند و آتشین را امتحان کنید لازم است فرم رضایت نامه ای را امضا کنید تا اگر اتفاقی افتاد نتوانید از رستوران شکایت کنید. در پال کاری ۱۰ نوع فلفل مختلف استفاده شده است و یکی از آن ها فلفل بوت جولوکیا است که به عنوان تندترین فلفل دنیا شناخته می شود.

تایلند – سوپ تام یام

 

این سوپ ترش و تند اغلب با مرغ یا ماهی تهیه می شود و به دلیل عطر و بوی خوبی که دارد طرفداران زیادی هم دارد. در واقع، عطر خوب این سوپ به خاطر مواد معطری مثل علف لیمو، آب لیموی تازه و سس ماهی است. این سوپ بسیار تند و خوشمزه است و اگر خیلی غذای تند دوست دارید در سفر به تایلند می توانید آن را امتحان کنید.

جامائیکا – جرک چیکن

بهترین مواد اولیه در آشپزی جامائیکایی یک جا جمع شده اند و غذایی به نام جرک چیکن را به وجود آورده اند: میخک، دارچین، پیازچه، جوز هندی، آویشن و سیر همراه با ران مرغ. ممکن است تا به حال بارها مرغ سوخاری و اسپایسی خورده باشید اما مطمئن باشید هیچ کدام به تندی جرک چیکن نخواهد بود. این غذا جزء تندترین غذاهای دنیاست و البته یکی از خوشمزه ترین و پرمزه ترین آن ها! ادویه های بالا را با حجم زیادی فلفل ترکیب می کنند و بعد ران های مرغ را با این ادویه ها مزه دار می کنند و بعد کباب می کنند. طعم مرغ کبابی که روی آتش کباب شده همراه با این حجم از ادویه های معطر و تند و تیز ترکیبی بسیار لذیذ و دلچسب به وجود می آورند که هیچ وقت از یادتان نخواهد رفت.

اتیوپی- سیک سیک وات

 

سیک سیک وات یکی دیگر از تندترین غذاهای دنیاست که در کشور اتیوپی سرو می شود. این خورش تند و تیز اغلب با نانی به نام اینجرا سرو می شود که ظاهری اسفنجی و سوراخ سوراخ دارد. سیک سیک وات با استفاده از گوشت گاو یا مرغ تهیه می شود و تندی آن به دلیل سس معطر و خوشمزه اش است. این سس تند از ترکیب فلفل چیلی، پاپریکا و سایر فلفل ها و ادویه های تند و معطر تهیه می شود.

کره – کیمچی جیگه

کیمچی جیگه یکی از تندترین غذاهای دنیا و یکی از محبوب ترین غذاها در کره است. اگر به کره سفر کردید پیشنهاد می کنیم این غذای تند و تیز و خوشمزه را حتما امتحان کنید. کیمچی جیگه از پنیر توفو، قارچ، پیازچه، سیر و مقادیر بسیار زیادی فلفل قرمز تهیه می شود. البته در برخی رستوران های توریستی میزان تندی این غذا را کم می کنند تا توریست ها بتوانند آن را تحمل کنند اما در رستوران های محلی این غذا به صورت تند و آتشین سرو می شود.

پرو – پاپا آلا هوآنکاینا

وقتی به ظاهر معصوم این پیش غذای پرویی نگاه می کنید اصلا باور نمی کنید که با یکی از تندترین غذاهای دنیا روبرو باشید. این غذا در واقع یک نوع سالاد است که از سیب زمینی و تخم مرغ تهیه می شود و روی آن سسی زرد رنگ ریخته می شود.فقط کافی است کمی از این غذا را بچشید تا بفهمید با چه چیزی سر و کار دارید. این سالاد به صورت سرد سرو می شود و سس زردی که روی آن ریخته می شود در واقع یک سس پنیری است که از فلفل تند و فلفل چیلی هابنرو تهیه می شود و فوق العاده تند است.