مردم ترکیه عاشق غذاخوردن هستند و صبحانه برایشان مهم ترین و اصلی ترین وعده غذایی است. اگر به شهرهایی مثل استانبول، وان، آنتالیا و کوش آداسی سفر کنید کاملا این موضوع را احساس خواهید کرد. در ترکیه صبحانه بسیار مفصل برگزار می شود و تعداد مخلفات صبحانه های ترکی آنقدر زیاد است که برایتان سینی صبحانه می آورند. در این مطلب می خواهیم خوشمزه ترین غذاهایی را که ترک ها برای صبحانه می خورند به شما معرفی کنیم. 

بورک

کافیست که تنها یکبار یک فیلم ترکیه ای دیده باشید، آن وقت است که نقش سیمیت را به راحتی در رژیم غذایی مردم این کشور خواهید دید. بورک همیشه از جمله محبوب ترین صبحانه های ترکیه بوده است. این غذا نوعی نان شکم پر است که درون خمیر آن را با پنیر، سبزیجات و گوشت چرخ کرده پر می کنند و با چای ترکی آن هم داغ داغ سرو می کنند.

اکمک

نان را در زبان ترکی اکمک می گویند و شامل انواع مختلفی از نان می شود. نان سنتی ترکیه از آرد سفید تهیه می شود و اغلب دو بار در روز طبخ می شود تا همیشه تازه باشد. از جمله نان های ترکیه می توان ، نان با آرد سبوس دار و سیمیت معروف را می توان نام برد.

سینی پنیر، سبزیجات و مرباجات

این صبحانه شاید چندان مورد جدیدی برای ما ایرانی ها نباشد اما این صبحانه یکی از لذیذ ترین صبحانه هایی است که می تواند سرو شود. در این سینی پنیر، خیار، گوجه و انواع زیتون را همراه با مربا، عسل و … یافت می شود حتی گاهی درون آن ماست، تخم مرغ آب پز م قرار داده می شود.

منمن

یکی از خوشمزه ترین صبحانه های ترکی غذایی به نام منمن است. منمن تقریبا همان املت است که به شیوه ای بسیار خوشمزه و خوش طعم آماده می شود. البته هر رستورانی ممکن است ترکیبات متنوعی در تهیه منمن استفاده کند اما به طور کلی منمن از ترکیب گوجه و فلفل و تخم مرغ هم زده شده آماده می شود. حجم گوجه در منمن باید آنقدر باشد که رنگ قرمزی به منمن بدهد و استفاده از فلفل هم طعم تند و تیز و خوشمزه ای به منمن می دهد. یک بشقاب املت ترکی همراه با چای صبحانه ای خوشمزه و کامل خواهد بود.

سوسیس تخم مرغ ترکی

این غذا هم غذایی جدید نیست، چرا که دست کم همه ی ما برای یکبار هم که شده، سوسیس و تخم مرغ را امتحان کرده ایم. این صبحانه لذیذ با سوسیس های ترکی تند و خوش طعم درست میشوند که در تخم مرغ سرخ می شوند و یک غذای خوشمزه درست می کنند. برای تهیه این غذا، سوسی ها را دور تا دور ماهیتابه می چینند و سپس یک تخم مرغ وسط آن می شکنند و آن را با زیتون و پینر سفیذ، خیار و گوجه و چای سرو می کنند.

گزلمه

گزلمه هم یکی دیگر از خوش طعم ترین صبحانه های ترکی است. گزلمه نوعی نان گرد و بزرگ است که روی یک سینی گرد به نام ساج پخته می شود. بعد وسط نان را با سبزیجات، گوشت یا پنیر پر می کنند و نان را به شکل های مختلف تا می کنند و به قطعات کوچک تر برش می زنند. نان پس از پخت ترد و برشته می شود و ترکیب آن با مواد خوشمزه داخلش طعمی محشر و بی نظیر دارد.

پیده تخم مرغ

پیده یکی از غذاهای مشهور ترکیه است و در مطلب غذاهای ترکیه آن را به شما معرفی کردیم. پیده را گاهی پیتزا ترکی هم می نامند و یک خمیر قایقی شکل است که داخلش مواد مختلفی ریخته می شود. البته معمولا روی خمیر پیده گوشت، مرغ، میگو و …. می ریزند و آن را به عنوان ناهار یا شام سرو می کنند اما نوع ساده تر آن را می توان به عنوان صبحانه ای مقوی و خوشمزه هم سفارش داد. یومورتالی پیده یا پیده تخم مرغ یکی از خوشمزه ترین صبحانه های ترکی است که مطمئنا تا چندین ساعت شما را سیر و راضی نگه می دارد! برای تهیه این پیده، تخم مرغ با همراه با گوجه و انواع پنیر روی خمیر می ریزند و بعد داخل فر قرار می دهند. البته گاهی به این ترکیب سوسیس ترکی، پیازچه و فلفل دلمه ای هم اضافه می کنند. پیده غذایی خلاقانه است و هر سرآشپز می تواند به دلخواه موادی را به آن اضافه یا کم کند.