هر ساله عید نوروز بهترین زمان برای رفتن به سفر است، تعطیلات طولانی و هوا خوب بهاری خیلی ها را وادار می کند تا باروبندیل ببندد و راهی سفر شوند. گاهی بارها در طول سال دلمان هوای سفر می کند اما مشغله های شغلی و زندگی معمولا باعث می شود تا سفر را به تعطیلات عید موکول کنیم. الان که چند ماهی تا تعطیلات عید مانده شاید اینکه برای عید به کجا سفر کنید فکرتان را مشغول کرده باشد و مدام به این فکر کنید که آیا باید فقط به دیدن شهرهای ایران بروید ؟ و یا سفری خارجی داشته باشید؟ و اگر قرار باشد به مقاصد خارجی بروید از بین آن ها کدام را انتخاب کنید. در میان برنامه ریزی هایتان ممکن است کمی هم برای سفر خارجی در عید دو دل باشید و فکر کنید هزینه های سفر در این تعطیلات چند برابر روزهای عادی ست اینجاست که دوست دارید مقاصدی را پیدا کنید که سفر به آن ها ارزان تمام می شود. می خواهیم در این مقاله از سفرهای خارجی و داخلی ارزان در عید حرف بزنیم و اینکه به کجا میشود سفر کرد ؟ چه زمانی برای خریداری تور های نوروزی 98 مناسب است و برنامه ریزی خود را برای رفتن به تور های نوروری از چه زمانی آغاز کنید تا بدون دغدغه های مالی،زمانی و سفر لذتبخشی را داشته باشید.

تورهای متفاوتی در زمان های مختلف سال به فروش میرسد گاهی ارزانتر و گاهی گرانتر است گاهی تقاضای سفر کمتر و گاهی بیشتر است . بهترین زمان برای همه در تعطیلات است مخصوصا تعطیلات نوروزی که زمان کافی برای گشت و گذار وجود دارد.

و برای خرید بلیط ، هتل و تور های مسافرتی نوروزی و تابستانی تقاضا بیشتر است و البته لازم به ذکر است که تابستان برای سفر به تمامی مقاصد پر مخاطب می باشد ، این فصل برای بسیاری از آژانس های مسافرتی مهم است همینطور عید که خیلی ها قصد سفر میکنند . نوروز که از راه می‌رسد با خودش عطر سفر و گشت و گذار را با خود می‌آورد. ایرانیان از دیرباز سفر را در گوشه‌ی سفره‌ی هفت سین خود گذاشته، بار سفر می‌بستند و به نقاط مختلف ایران و جهان سفر می‌کرده‌اند. تعطیلات عید زمان مناسبی برای شرکت در تور‌های نوروزی است.

تورهای داخلی نوروزی 98

بهترین زمان برای خرید تور های داخلی نزدیک به ۲ هفته قبل از سفر به مکان مورد نظر می باشد اما باید بدانید که برای خرید بهترین ساعات پروازی بهتر است سریع اقدام نمایید و سعی کنید خرید خود را از آژانس های معتبر می تواند قیمت بهتر و مناسب تری را برای سفر شما داشته باشد ، نکته ی قابل توجه ، دقت به نوسان قیمت در زمانی قبل از خرید بلیط برای مقصد مورد نظر می باشد.

تورهای خارجی نوروزی 98

برای خرید بهترین تورهای خارجی باید حداقل از ۵۵ – ۵۸ روز قبل اقدام به خرید بلیط کرد ؛ بهتر است برای سفر فصل هایی که شلوغ هستند را انتخاب نکنید ، در این زمان ها مبالغ تور ، افزایش بسیاری دارد ؛ ماه هایی که بلیط برای این تورها ارزان تر است در دی تا بهمن ماه است و این را بدانید که در تعطیلات نوروز همه قصد سفر دارند پس برای انتخاب دقت نمایید که چه هتلی و چه ساعت پروازی را انتخاب میکنید.پس برای خرید تور های نوروزی فروردین نیمه اول تعطیلات شما بهتر است از بهمن یا اوایل اسفند اقدام نمایید.

قبل و بعد از تعطیلات نوروز زمان بسیار مناسبی برای خرید می باشد ؛ این زمان ها به دلیل خلوت بودن دیگر لازم نیست در صف های طولانی برای خرید بلیط موزه و… بایستید و می توانید بسیار بیشتر و بهتر از سفر خود لذت ببرید.

نکات مهم در سفر نوروز

 سفر خود را برنامه‌ریزی کنید و رزرو پرواز، تور و هتل خود را به لحظه‌های آخر موکول نکنید. به دلیل حجم بالای تقاضا، معمولاً معتبرترین ایرلاین‌ها، بهترین ساعات پروازی و مناسب‌ترین روزها برای سفر از 2 ماه قبل پر می‌شوند، در نتیجه زودتر به رزرو تور خود اقدام کنید.

 شما فقط سالی یک بار تعطیلات نوروزی دارید، در نتیجه برای خرید تور نوروزی اقدام به خرید تور از یک آژانس غیر معتبر ننمایید.

 تعطیلات نوروز زمان مناسبی برای گشت و گذار است، از حد‌اکثر زمان خود برای دیدن شهر‌ها و کشور‌های مختلف استفاده کنید.

 در صورت تصمیم خرید آنلاین تور از سایت‌هایی که خدمات دارند، حتماً اعتبار سایت را با معیارهایی نظیر داشتن نماد اعتماد الکترونیکی بررسی کنید.

 ترجیحاً خرید اینترنتی تور نوروزی خود را از وبسایت‌هایی انجام دهید که مربوط به معتبرترین شرکت‌های مسافرتی در ایران هستند، نه وبسایت‌هایی که صرفاً حضور آنلاین دارند و زیرمجموعه هیچ شرکت خدمات مسافرتی نیستند.

چه زمانی در عید به سفر برویم 

اگر هزینه سفر برایتان چندان اهمیتی ندارد و از سوی دیگر ، از نظر زمانی امکان سفر در ایام دیگر را دارید می توانید روزهای بعد از 20 فروردین تا قبل از نیمه خرداد و یا فصل های پاییز و زمستان البته تا قبل از 25 اسفند را انتخاب کنید و مهمتر اینکه به شرط نبودن تعطیلات چند روزه ، بهترین زمان برای سفر با قیمت مناسب تورهایی مسافرتی می باشد در ضمن لازم است بدانید که برای این که اطلاعات خود را بالا ببرید که قیمت ها تا چه اندازه در ایام نوروز با زمان های دیگر فرق می کند ، مقایسه قیمت چند مقصد با شرایط کاملا مشابه را می توانید بررسی نمایید ، برای مثال یک تور مالزی با 7 شب و 8 روز اقامت در کوالالامپور در هتل 5 ستاره که اگر در ایام عادی 4 میلیون و 95 هزار تومان باشد ، در ایام نوروز با همان هتل و ایرلاینی و اینکه مدت اقامت ثابت به 7 میلیون و 95 هزار تومان خواهد رسید و توجه داشته باشید که این قیمت بعد از نوروز، شکسته خواهد شد و چه بسا به زیر 4 میلیون تومان هم برسد که برای عموم مردم مناسب تر می باشد .