شما هم جزو آن دسته از مسافرینی هستید که از شلوغی گریزانید؟ اگر می خواهید بدون هجوم گردشگران و در محیطی خلوت و آرام از موزه های تاریخی استانبول دیدن کنید و همان حسی را داشته باشید که مردم بومی وقتی هوای استانبول سرد می شود بدون ازدحام جمعیت از آن ها دیدن می کنند، می توانید فصل زمستان را برای سفر به استانبول انتخاب کنید. چون قطعا استانبول شهری نیست که به خواب زمستانی برود. در ادامه با هتل میخوام همراه باشید تا با فعالیت های زمستانی استانبول آشنا شوید.

بالن سواری در کاپادوکیا

منطقه ای در ترکیه به نام کاپادوکیا وجود دارد که که منظره ای فوق العاده و جالب از آتشفشان ها می باشد. این منطقه زیرزمینی که در ۱ هزار سال قبل از میلاد مسیح تاسیس شده نیز خانقاه های غار مانندش در سراسر جهان شناخته شده است. این منطقه همچنین به خاطر بالن سواری هایش هم مشهور است، در هر روزی از سال که به کاپادوکیا بروید می توانید آسمان های آن را پر از بالن های رنگارنگ بزرگ ببینید. افراد زیادی در دنیا هستند که دوست دارند به این شهر سفر کنند تا یک تجربه ی بالن سواری عالی داشته باشند.

نوشیدن ثعلب در هتل موزه ی پرا پالاس

یک نوشیدنی سنتی ترکی به نام ثعلب وجود دارد که دانه های نوع خاصی از گیاه ارکیده تهیه می شود و آن ترکیبی از شیر و دانه های پودر شده ی این گیاه می باشد. نوشیدنی ترکی ثعلب یکی محبوب ترین ها در فصل زمستان است که همراه با دارچین سرو می شود و طعم شیرین و دلچسبی در سرما دارد. توجه داشته باشید که نوشیدنی ثعلب یکی از فعالیت های زمستانی در استانبول است که می تواند سفر شما را جذاب و به یاد ماندنی کند.

اسکی سواری در پیست اسکی کارتپه استانبول

در فاصله ی ۱۲۵ کیلومتری از شهر استانبول یک پیست اسکی به نام کارتپه وجود دارد. برای کسانی که تازه اسکی یاد گرفته اند و یا اینکه در حال آموزش هستند این منطقه پیشنهاد می شود. گروه های دانشجویی در زمان تعطیلات کمپ های مختلفی را در این منطقه برگزار می کنند.

بازدید از کاخ توپکاپی و شهر قدیمی

پیاده روی در باغ های کاخ توپکاپی که از زمان عثمانی بر جای مانده است، تجربه ای به یاد ماندنی است. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر وقت خود را در صف های طولانی این کاخ هدر ندهید، همه موزه ها در فصل زمستان باز هستند و حتی وقتی برف روی آن ها را پوشانده شگفت انگیزتر به نظر می رسند.

حمام سنتی ترکی در حمام کلیچ علی پاشا

از معروف ترین جاذبه هایی که در استانبول می توانید به آن ها سر بزنید حمام های سنتی ترکی است که جز پر طرفدارترین ها در مجموعه فعالیت های زمستانی در استانبول محسوب می شود. یکی از بهترین حمام های ترکی حمام کلیچ علی پاشا است که در مسجدی به همین نام به دستور علی پاشا یکی از دریا سالاران ترکی و توسط معماری به نام سینان در قرن ۱۶ میلادی ساخته شد. این مسجد نیز مجموعه ای از حوزه علمیه، مقبره، مدرسه و در نهایت یک حمام ترکی است. این حمام در نوع خود بهترین حمام استانبول است. اگر به دنبال از بین بردن خستگی‌های خود هستید،‌ این حمام را فراموش نکنید. بعد از حمام به خاطر داشته باشید که نوشیدنی معروف این مجموعه یعنی شربت بِه را نیز امتحان کنید.

سورتمه رانی بر روی دریاچه یخ زده چیلدیر ترکیه

یکی دیگر از فعالیت های محبوب زمستانی در استانبول سورتمه رانی بر روی دریاچه یخ زده چیلدیر است. این دریاچه عنوان دومین دریاچه بزرگ ترکیه را برای خود کسب کرده که دمای هوای آن به منفی ۲۶ درجه زیر صفر نیز رسیده است. ضخامت یخ دریاچه چیلدیر که در سردترین استان شمال شرق ترکیه واقع است٬ به ۵ سانتی متر رسیده است. یکی از اهالی این استان گفت: ”دریاچه چیلدیر امسال نسبت به سال گذشته چند روز بیشتر یخ زده مانده است و ما هم از نوشیدن چای بر روی آن لذت می بریم. کودکان نیز بر روی دریاچه سورتمه رانی می کنند”.