آفریقای جنوبی کشوری زیبا و پر از شگفتی‌ است. مساحت این کشور که به‌اندازه‌ی مجموع‌ مساحت اسپانیا و فرانسه است. آفریقای جنوبی تنوع فرهنگی، طبیعت جذاب، مکان‌های زیبا و سواحل خارق‌العاده‌ای دارد و تمام این عوامل باعث می‌شوند تا این کشور بهشت مسافران از سراسر دنیا باشد. این لیست شامل فعالیت‌هایی ازجمله شترمرغ سواری، رفتن به سواحل زیبا، غواصی در کنار کوسه‌های سفید، خوابیدن در خانه‌ی درختی، بازی گلف، گردش در ساحل، موج‌سواری و گشت‌وگذار در شهر سووتو است.

سواحل زیبای آفریقای جنوبی

وقتی به آفریقای جنوبی می‌روید، اولین کاری که باید انجام دهید رفتن به سواحل است. سواحل پرچم آبی بسیاری از ساحل کلیفتن در جنوب کیپ تا ساحل کِلی در شهر آلفرد وجود دارد.حداقل یک روز را باید در یکی از این سواحل بگذرانید. اگر هوا سرد بود و نمی‌توانستید حمام آفتاب بگیرید، می‌توانید قایق‌سواری کنید.در این سواحل مراکز آموزش قایق‌سواری بسیاری وجود دارند.

تماشای وال ها در آفریقای جنوبی

تابستان فصل مناسبی برای تماشای شنای نهنگ ها در آفریقای جنوبی است و اگر در این تاریخ برنامه ریزی برای شرکت در یکی از تورهای تماشای نهنگ در منطقه ساحلی آفریقای جنوبی دارید، مطمئنا ناامید نخواهید شد. همچنین فصل اصلی زایش آن ها در ماه های مرداد و شهریور اتفاق می افتد. مناطق ساحلی آفریقای جنوبی از هرمانوس تا سنت لوسیا در کوزووا-ناتال مکان شگفت انگیزی برای همه علاقه مندان تماشای نهنگ و دیدن یکی از تماشایی ترین تفریحات آفریقای جنوبی است. افراد بسیاری برای شرکت در طبیعت گردی های آفریقای جنوبی وارد این کشور می شوند و جای تعجب نیست اگر این فعالیت را به عنوان بزرگترین جذابیت و طبیعت گردی در  سواحل آفریقای جنوبی بدانیم.

پیاده روی در منطقه حفاظت شده در امپومالانگا

یک فعالیت فوق العاده برای روزی هیجان انگیز در بیابان های آفریقای جنوبی، پیاده روی در کنار رودخانه دره بلید در منطقه حفاظت شده در امپومالانگا است. در میان تفریحات آفریقای جنوبی این فعالیت تفریحی می تواند بین ۱ تا ۴ ساعت بسته به علاقه مندی و توان شما، زمانتان را پر کند. همچنین چهار مسیر مشخص برای گروه های پیاده روی و دره نوردی وجود دارد. برای ورود به این منطقه حفاظت شده باید ورودی بپردازید. در این میان جذاب ترین مسیر پیاده روی مسیری است که به مسیر پلنگ ها مشهور است. این مسیر جدای از جاذبه ها و احتمال تماشای حیواناتی همچون پلنگ ها از دور، منظره سه عدد از رودخانه های  زیبا و البته پل رودخانه بلید را برایتان به ارمغان می آورد.

موج‌سواری

سواحل آفریقای جنوبی را موج‌ها و سواحل تشکیل داده‌اند، البته به دلیل شکلِ خاص این سواحل می‌توان آن‌ها را به مارپیچ لگاریتمی تشبیه کرد. همان‌طور که می‌دانید اندازه‌ی موج و جهت باد نقش مهمی در موج‌سواری دارند؛ به همین دلیل است که کیپ پنینسولا بهترین جا برای موج‌سواری در تمام روزهای سال است.

چشمه های آبگرم طبیعی ریمواسماک

چشمه های آبگرم طبیعی ریمواسماک یکی از معجزات طبیعی در آفریقای جنوبی است. همچنین مکانی عالی برای حمام آبگرمی طبیعی و بازیابی حس طراوت است. در ماین تفریحات آفریقای جنوبی که تاکنون به شما معرفی کردیم، قطعا این تفریح آرامش را به شما بازخواهد گرداند. چشمه های آبگرم طبیعی ریمواسماک در میان رودخانه های مولوپو و اورنج قرار گرفته است. این چشمه ها دقیقا در میانه طبیعت با عناصر طبیعی همانند تخته سنگ های بزرگ، صخره های عظیم و مناطق وحشی گسترده احاطه شده است.

اقامت در خانه‌ی درختی

اقامت در خانه‌ی درختی بسیار جذاب و در این حال ارزان قیمت است؛ همچنین گزینه‌های بسیاری دارید که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. مانند تنیکا تریتاپس در غرب کیپ‌تاون که چادر درختی در اختیار شما قرار می‌دهد که چندان هم از ساحل دور نیست. جکیز تری لاج هم خانه‌های درختی اختصاصی در میان درخت‌های بزرگ در اختیار شما می‌گذارد. همچنین سیکامور آو و همچنین پزلو تری هاوس گیم لاج خانه‌های درختی لوکسی هستند که با کاه پوشیده شده‌اند و شما می‌توانید در آن‌ها زرافه‌های منطقه را از نزدیک مشاهده کنید. 

اسکی در تیفیندل ایسترن کیپ

بی خیال سفر به تنهایی در زمستان به آفریقا شوید. اگر عاشق ورزش های زمستانی هستید، در میان تفریحات آفریقای جنوبی و در تابستان هم می توانید اسکی کنید. ماه های گرم سال و چله تابستان در اینجا و در پیست اسکی تیفیندل در ایسترن کیپ اسکی کنید. حتی برای بیشتر شدن مناطقی که قابل اسکی کردن باشد، برف مصنوعی در اینجا استفاده می شود. در پیست اسکی تیفیندل و در بالای کوه ها مکانی فوق العاده خنک برای تفریحات برفی وجود دارد. برف را در مناطق محدودی می توانید بیابید. به همین خاطر جدای از اسکی می توانید در کناره مناطق پوشیده از برف و بر روی کوه های سنگی کوهنوردی کنید و از منظره پیش رویتان لذت ببرید.

شترمرغ سواری

اگر به‌اندازه‌ی کافی جرئت داشته باشید می‌توانید در کارو در آفریقای جنوبی شترمرغ سواری کنید. البته این کار مهارت زیادی می‌خواهد اما اگر بخواهید شما هم می‌توانید این کار را امتحان کنید. چندین پرورشگاه شترمرغ در این منطقه‌ی نیمه بیابانی وجود دارند. این منطقه جایی است که می‌توانید در آن شترمرغ سواری تمرین کنید و حتی اگر به‌اندازه‌ی مافی اعتمادبه‌نفس داشته باشید می‌توانید در مسابقات آن شرکت کنید، اما بهتر است که این کار را به سوارکاران حرفه‌ای بسپارید. 

پارک حفاظت‌شده

کاریِگا پارک حفاظت‌شده‌ای است که به سال‌هاست به دست یک خانواده اداره می‌شود. این پارک که 10 هزار هکتار وسعت دارد در کیپ شرقی است. پارک ملی کِرگِر، پارک ملی آگولاس و پارک حفاظت‌شده‌ی اومِگی و چند پارک حفاظت‌شده‌ی دیگر در این کشور وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها تجربه‌ی ناب و خاص از مشاهده‌‌ی زیبایی آفریقا و حیوانات باشکو‌هش داشته باشد. از سافاری و اقامت در کلبه‌های خانوادگی لذت ببرید. ستاره‌های درخشان را در فضای باز منطقه تماشا کنید، جایی که شب‌تاب‌ها تنها منبع روشنایی هستند.