سرعین را همه به نام «شهر چشمه‌های آبگرم» می‌شناسند، چشمه‌هایی که از دل زمین می‌جوشند و با خواص درمانی فراوانشان، سالانه میلیون‌ها گردشگر را راهی این دیار زیبا می‌کنند. بی شک چشمه های آب گرم آن از معروف ترین مکان های دیدنی سرعین و استان آذربایجان شرقی می باشد.

سرعین ، شهری کوچک ولی بسیار دیدنی و زیبا در استان آذربایجان شرقی است که در ۳۰ کیلومتری اردبیل قرار گرفته است.

 

آبگرم گاومیش گلی

آبگرم گاومیش گلی در شهر سرعین در ارتفاع ۱۹۴۰ متری از سطح دریا قرار دارد و پُر‌آب‌ترین چشمه معدنی این شهر از لحاظ آبدهی و وسعت محسوب می‌شود و یکی از توریستی ترین مکان های دیدنی سرعین است. آب این چشمه تُرش مزه، بیرنگ و کمی بودار است و به خاطر داشتن ترکیب کلروبی کربناته سدیک و کلسیک برای درمان بیماری‌های عمومی، بیماری‌های سیستم حرکتی مانند دردهای مزمن روماتیسمی، بیماری‌های زنان و بیماری‌های قلبی بسیار مفید است.

 

آبگرم قره سو (اعصاب سویی)

آبگرم قره‌سو، غربی ترین چشمه آب گرم در شهر سرعین است که در فصل‌های مختلف جریان آن تغییر می‌کند. دمای آب این چشمه ۴۴ درجه سانتی‌گراد است و به صورت جوشان در سطح زمین، جریانی دائمی دارد. به شما توصیه می کنم بازدید و آب تنی در این چشمه آب گرم که از معروف ترین مکان های دیدنی سرعین است ، را از دست ندهید

 

پیست اسکی آلوارس

پیست اسکی آلوارس، بزرگترین پیست اسکی از لحاظ وسعت در ایران می باشد. این پیست در دامنه های کوه سبلان قرار گرفته است و به علت سرد بودن هوا این پیست در حدود ۶ الی ۹ ماه از سال مورد استفاده قرار می گیرد. این پیست در ۱۲ کیلومتری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری شهر سرعین قرار گرفته است. پیست اسکی آلوارس برای بالا رفتن اسکی بازها، تله سیژ نیز فراهم کرده است و همچنین مجهز به جاده آسفالت، یک مسیر اسکی آموزشی، دو ایستگاه کلاس‌های آموزشی، مهمانسرا و رستوران نیز است و یکی از مکان های دیدنی سرعین است که شهرتی جهانی دارد.

 

دره گلستان (دره آلوارس)

دره گلستان یکی از زیباترین و باصفاترین دره‌های سرعین است که به آن «دره آلوارس» نیز می‌گویند و از دره‌های شرقی منطقه سبلان به شمار می‌آید. این دره به خاطر وجود چشمه‌های پُرآب و یخچال‌های طبیعی، چمنزارها و گلزارهای فراوان، هرساله مورد توجه گردشگران زیادی قرار می‌گیرد که قصد بازدید از مکان های دیدنی سرعین را دارند.

 

چشمه گورگور

چشمه گورگور از جمله معروف ترین و مشهورترین چشمه‌های منطقه سبلان است که در دره آلوارس که یکی از عریض ترین و با صفا ترین دره‌های سبلان است، در ارتفاع ۲۴۲۰ متری از سطح دریا جای گرفته است.

 

مجتمع آبدرمانی سبلان

مجتمع آبدرمانی سبلان، ‌بزرگترین آبدرمانی خاورمیانه و ایران است که در شهر زیبای سرعین قرار گرفته است و از مشاهیر مکان های دیدنی سرعین است. این مجموعه با امکانات و استخرهای متعدد سرپوشیده، حوضچه‌های جکوزی، سونا خشک و بخار، دوش‌ها، وان‌های انفرادی متعدد، خدمات پزشکی و درمانی مجزا برای زنان و مردان، پارکینگ اختصاصی و امکانات بسیار دیگر، آماده پذیرایی از گردشگران شهر سرعین است.

 

اسامی آب گرم های سرعین اردبیل :

 • آب گرم گاومیش گلی
 • آب گرم ایرانیان
 • ساری سو
 • دره سویی
 • یول سویی
 • اترک
 • قره سو
 • آب گرم دالار
 • ژنرال
 • ائل سویی
 • پهنلو
 • شفا

 

در سایت “هتل میخوام” ما در تلاش هستیم تا با فراهم کردن بهترین و ارزان ترین امکانات سفر ،تجربه خوشایندی از ایران گردی را برای شما مهیا کنیم.

رزرو آنلاین هتل در سرعین

هتل رویال پارک سرعین                                                                                     

 

هتل خلیج فارس رضوان سرعین                                                                           

هتل ارشاد سرعین                                                                                               

هتل لاله2 سرعین