تفلیس غذاهای بسیار خوشمزه ای دارد و این غذاها در کنار جاذبه های گردشگری فراوان، این شهر گرجی را به مقصد ایده آل برای مسافران تبدیل کرده است. تفلیس به دلیل نزدیکی مسافت و ارزان بودن نسبی هزینه های سفر جزء مقاصد ارزان سفر خارجی محسوب می شود و به همین دلیل کوله گردان و مسافرانی که طرفدار سفر ارزان هستند تفلیس را انتخاب می کنند. هزینه خورد و خوراک در تفلیس چندان بالا نیست. در این مطلب بهترین رستوران های ارزان تفلیس را به شما معرفی خواهیم کرد که در عین حال که هزینه بالایی ندارند اما غذاهای خوشمزه و باکیفیتی را به مسافران ارائه می کنند.

رستوران راچا تاورن

 

یکی از بهترین رستوران های ارزان تفلیس رستورانی به نام راچا تاورن است. این رستوران از زمان شوروی در همین مکان قرار داشته و فضای داخلش به خوبی تداعی گر قدمت بالای رستوران است. دیوارهای آجری، میز و صندلی های چوبی قدیمی و یخچال و کانتر آن که به سبک شوروی باقی مانده فضایی قدیمی و جالب توجه را به وجود می آورد. در این رستوران می توانید انواع غذاهای گرجی مثل خینکالی، خاچاپوری و خارپو را با هزینه ای مقرون به صرفه امتحان کنید. در حقیقت علاوه بر هزینه پایین غذاها، قدمت و فضای تاریخی این رستوران هم دلیل خوبی برای انتخاب این رستوران به شمار می رود.

سبک منو: محلی – غذاهای گرجی

ساعت کار: 10 الی 23

رستوران جی وینو

رستوران جی وینو در قلب شهر تاریخی تفلیس قرار دارد و با گذران ساعاتی در این رستوران و صرف غذا و نوشیدنی هایش، به یاد رستوران های اسپانیا، ایتالیا و فرانسه خواهید افتاد. هدف مسئولین این رستوران ارئه خدماتی آگاهانه و دوستانه به مشتریان و مسافران این شهر است. وعده های رستوران جی وینو ترکیب دلپذیری از پنیر و فرآورده های گوشتی و کالباس است که در یک یا دو ظرف کوچک برای هر نفر کافیست. رستوران جی وینو یکی از رستوران های برتر تفلیس به انتخاب مسافران این شهر بوده و همچنین یکی از معدود رستوران هایی است که سیگار کشیدن در آن ممنوع است.

سبک منو : غذاهای گرجی – گیاهی

ساعت کار: 12 الی 24

رستوران مافشالیا

یکی دیگر از بهترین رستوران های ارزان تفلیس رستورانی مشهور به نام مافشالیاست. اگر دوست دارید با غذاهای سنتی مگرلی و گرجی را امتحان کنید در انتخاب این رستوران شک نکنید. یکی از مشهورترین غذاهای این رستوران الارجی است که غذایی تهیه شده از ذرت و پنیر کشدار الارجی است. خوردن این غذا بسیار جالب و سرگرم کننده و هربار که می خواهید کمی از آن را بردارید حسابی کش می آید. علاوه بر الارجی، سایر غذاهای سنتی و محلی مناطق مختلف گرجستان و تفلیس هم با قیمتی مناسب و طعمی فوق العاده به مشتریان ارائه می شود.

سبک منو : غذاهای گرجی

ساعت کار: 8 الی 23

رستوران شاکمن

 

رستوران شاکمن به میهمانان و مشتریان خود غذاهایی فوق العاده پیشنهاد می دهد که همگی همان جا در برابر چشمان شان و به سبک گرجی طبخ می شوند. با انتخاب رستوران می توانید غذای خود را در فضایی کاملا حجره ای شکل و به همراه موسیقی جاز سنتی صرف کنید و در میهمان نوازی حقیقی گرجی محیط غوطه شور شوید. همچنین در کنار امکانات خوب و قابل توجه رستوران، از برخورد دوستانه و مودبانه کارکنان رستوران شانکمن لذت ببرید.

سبک منو : غذاهای مدرن – گرجی

ساعت کار: 12 الی 24

کافه گیاهی کیوی

غذاهای خوشمزه و مشهور گرجی اکثرا با گوشت تهیه می شوند، اما اگر گیاهخوار هستید یا دوست دارید غذایی غیرگوشتی را امتحان کنید گزینه های خوبی دارید. کافه کیوی یکی از بهترین رستوران های ارزان تفلیس است که منویی کاملا گیاهی را به مشتریانش ارائه می کند. در این رستوران انواع غذاهای ساندویچی، بوریتو، حوموص و کاری توفو به صورت کاملا گیاهی سرو می شوند. غذاهای این کافه قیمت خیلی بالایی هم ندارند و با حدود ۶-۷ لاری می توانید یک وعده غذای خوشمزه و دلچسب نوش جان کنید. این کافه فضایی بسیار صمیمی و جوان پسند دارد و برای گروه های دوستانه بسیار مناسب است.

سبک منو : گرجی – اروپایی – آسیایی

ساعت کار: 12 الی 23

رستوران ارگانیک جاسپربار

رستوران ارگانیک جاسپربار اعتقاد دارد که بهترین طعم را در ترکیبی طبیعی و تازه از مواد غذایی درجه یک می توان حس کرد و به همین دلیل است که مواد غذایی مورد استفاده در این رستوران همگی ارگانیک هستند. همچنین سرآشپز این رستوران اعتقاد دارد که بهترین راه برای حفظ طعم غذا، پختن آن به بهترین نحو ممکن استو به همین سبب طراحی ویژه ای برای طبخ غذا دارند. کارکنان این رستوران معتقدند که یک غذای خوب با مکالمه ای دلنشین پایان می یابد و از همین رو تمامی کارکنان هر کاری را برای راحتی شما انجام می دهند. 

سبک منو : غذاهای اروپایی – عاری از گلوتن

ساعت کار: 11 الی 23

رستوران چِمو کارگو

رستوران چمو کارگو یکی از بهترین انتخاب ها برای یک غذای خوشمزه و ارزان در تفلیس است و در بین گردشگران خارجی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. منوی این رستوران بسیار متنوع است و طیف وسیعی از غذاهای گرجی و اروپایی را به مشتریان ارائه می کند. اگر همراه با دوستانتان به تفلیس سفر کرده اید و به دنبال رستورانی با فضایی صمیمی و دوست داشتنی می گردید به این رستوران بیایید. یکی از غذاهای محبوب این رستوران نوعی غذای پرسی است که از سوسیس محلی، سبزیجات مزه دار شده و سیب زمینی تهیه می شود. همین غذا را با مرغ یا کاملا گیاهی هم می توان سفارش داد که بسیار خوشمزه است. این غذا البته حجم زیادی دارد و برای چند نفر مناسب و مقرون به صرفه است.

سبک منو : گرجی – اروپایی

ساعت کار: 10 الی 01 بامداد

رستوران فیونیکولار

رستوران فیونیکولار یکی از بهترین رستوران های شهر تفلیس است که درست در میانه بافت سنتی و تاریخی شهر قرار گرفته است و منظره وسیع و چشمنوازی از شهر به دست می دهد. تنها نقطه قرار گیری و منظره اطراف رستوران نیست که دلچسب است، بلکه پیشنهادهای غذایی منوی رستوران فیونیکولار نیز دوست داشتنی هستند. برای طبخ غذا در این رستوران، تنها از مواد غذایی تازه و سالم استفاده می شود. 

سبک منو : غذاهای اروپایی – اروپای شرقی – گرجی

ساعت کار: 13 الی 24 

رستوران اینتری

رستوران اینتری چندین شعبه در تفلیس دارد که همگی کیفیت غذایی مناسبی دارند. دسرها و ساندویچ های این رستوران ارزش امتحان کردن را داشته و فضای دوست داشتنی آن شما مجذوب می کند. 

سبک منو : غذاهای اروپایی

ساعت کار: 8 الی 22 

رستوران مک لارن آیریش پاب

رستوران مک لارن آیریش در میان شهر تاریخی تفلیس و نزدیک به بنهای تاریخی شهر قرار داردو برای شما محیطی را فراهم کرده که در فضایی سنتی، از غذاهای سنتی ایرلندی لذت ببرید. هر روز در این رستوران پخش موسیقی زنده صورت می گیرد که از ساعت ۲۲ شب آغاز شده و تا ۰۰:۳۰ ادامه پیدا می کند. 

سبک منو : غذاهای آمریکایی – ایرلندی – اروپایی

ساعت کار: 12 الی 4صبح