جاهای دیدنی پاریس وصف نشدنی است. پاریس به عنوان پایتخت فرانسه، بیش از ۲۰۰۰ سال است که یکی از مهمترین شهرهای توریستی و گردشگری جهان شناخته می شود. گاهی آن را “شهر عشق” و “شهر نور” هم صدا می زنند. پاریس امروزه یکی از مراکز برجسته جهان برای کسب و کار، مد، سرگرمی، هنر و فرهنگ است. این شهر تنها شهری است که بدون اینکه به آنجا رفته باشیم برایمان آشناست.

برج ایفل

بازدید از نماد منحصر به فرد پاریس اولین کاری است که بیشتر توریست ها بعد از رسیدن به پاریس انجام می دهند. برج ایفل با ارتفاع بیش از ۱۰۰۰ فوت (۳۲۴ متر) در پارک قهرمانی مریخ قرار دارد. این ساختار آهنی برای نمایشگاه جهانی و یادبود صدمین سال انقلاب فرانسه در سال ۱۸۸۹ توسط “گوستاو ایفل” ساخته شد. برج ایفل یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی پاریس است. شما می توانید هم در شب و هم در روز عکسهای زیبایی از برج بگیرید. می توانید برای بالا رفتن از برج از آسانسور استفاده کنید. البته تا طبقه دوم را می توان با پله رفت. در بالای برج دیدگاه های باور نکردنی از پاریس را تماشا خواهید کرد و می توانید در یکی از بهترین رستوران های پاریس که در برج قرار دارد غذا میل کنید.

طاق پیروزی

یکی از مشهورترین جاهای دیدنی پاریس طاق پیروزی است. طاق پیروزی در سال ۱۸۰۶ میلادی به عنوان یادبودی برای نبردهای پیروزمندانه ناپلئون بناپارت ساخته شد. آرک دو تریومف با ارتفاع ۵۰ متری و عرض ۴۵ متری بزرگترین طاق جهان است. طاق پیروزی یادآور سربازانی است که جان خود را در راه فرانسه فدا کرده‌اند. روی دیوارهای طاق نام فرمانده‌های ارتش فرانسه وهمچنین اشکال مردان و زنان که برهنه در حال مبارزه با ارتش آلمان هستند حک شده است. زیر طاق آرامگاه یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول است که به یادش همیشه آتشی در آنجا روشن می شود. این بنا در میدان «شارل دوگل» و در انتهای غربی شانزه‌لیزه قرار گرفته و مرکز محور تاریخی پاریس محسوب می‌شود.

موزه‌ی رودن

این موزه در قرن هجدهم میلادی یک استودیوی مجسمه‌سازی بوده است. این عمارت مجلل یکی از زیباترین جاهای دیدنی پاریس است که بیش از شش‌هزار مجسمه از شاهکارهای آگوست رودن (Auguste Rodin) ازجمله «مجسمه‌ی متفکر» و «دروازه‌های دوزخ» را به‌همراه هشت‌ هزار طراحی و نقاشی درمعرض نمایش گذاشته است.

کلیسای افسانه‌ای نوتردام

با قدم گذاشتن در این شاهکار قرن شانزدهم، پنجره های درخشان الهام بخش، کنده کاری های گوتیک، مجسمه های زیبا و مجموعه‌ای از آثار، حس تحسین شما را برمی انگیزد. این کلیسای باشکوه در قلب پاریس و در کنار رود زیبای سن قرار دارد. نام کلیسا و فضای عجیب و جادویی‌اش بی‌اختیار ما را به یاد گوژ‌پشت نتردام ویکتور هوگو می‌اندازد؛ ناقوس‌زنی که زمانی در برج‌های دوقلوی ۶۹‌متری این کلیسا زندگی می‌کرده است.ساخت این کلیسا دو قرن طول کشید و زمانی بزرگترین کلیسای اروپا بود. بزرگترین ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالی چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال‌روز پایان جنگ جهانی اول، به صدا در می‌آید.

کلیسای سکره کور یا قلب مقدس

احتمالا زمانی که درحال بالارفتن برای رسیدن به این کلیسا هستید، احساس می‌کنید در راه رسیدن به بهشت قدم برمی‌دارید. این قلعه‌ی سفید بر فراز تپه‌های مون‌مارتر (Montmartre) قرار دارد. در سال ۲۰۰۶ کلیسای سَکرِه‌کُر پس از کلیسای نوتردام در مقام دوم مکان‌های توریستی فرانسه جای گرفت. ساخت این کلیسا خواسته‌ای ملی بود و مجلس ملی فرانسه در سال ۱۸۷۳ رأی به ساختن آن داد. آنها می‌خواستند یادگاری برای کشته‌شدگان در جنگ علیه پروس بنا کرده باشند و همچنین از بار گناهان کمون بکاهند. کمون اصطلاحی است که در اصل بر حکومت سوسیالیستی پاریس در طول انقلاب فرانسه اطلاق می‌شود.

خیابان شانزه‌لیزه