استان کرمان در جنوب شرقی کشور عزیزمان ،ایران واقع شده است. این استان پیشتر با نام های کارمانیا، ژرمانیا، کرمانیا، کریمان، کارمانی، کرمانی و بوتیا نامیده می شده است برخی از جغرافی دانان، نام قدیم کرمان را گواشیر خوانده‌اند. مکان های دیدنی کرمان بسیار زیاد هستند اما آنچه بیش از همه در خاطر گردشگرانی که به کرمان گام می گذارند می ماند میهمان نوازی و خونگرمی مردمان این دیار کویری است که آنچنان با گردشگران برخورد می کنند که انگار سالهاست ایشان را می شناسند.

 

باغ شاهزاده ماهان

یکی دیگر از مکان های دیدنی کرمان باغ شاهزاده در حدود دو کیلومتری شهر ماهان و در نزدیکی شهر کرمان قرار دارد و مربوط به دوره قاجار است و در سال ۱۳۵۳به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در تمام طول باغ فواره‌هایی وجود دارند که بر اساس نیروی اختلاف ارتفاع کار می‌کنند. این باغ از زیباترین و بزرگ‌ترین باغ‌های تاریخی ایرانی است. این باغ در فصل تابستان و بهار زیبایی چشم‌گیری پیدا می‌کند و بیشتر گردشگران نیز در این ایام سال از آن بازدید می‌کنند. در این باغ کوشک اصلی در انتهای سربالایی قرار دارد و بر تمام باغ مشرف است.

آدرس :حدود ۲ کیلومتری شهر ماهان و در نزدیکی شهر کرمان و در دامنه کوه‌های تیگران 

ارگ بم

ارگ بم بزرگترین بنای خشتی یکپارچه جهان بود. این ارگ عظیم در جاده ابریشم قرار دارد. کل بنا یک دژ بزرگ است که ارگ در وسط آن قرار دارد اما به دلیل ابهت ارگ و ارتفاع زیاد آن کل بنای دژ ارگ بم نامیده شده است. آنقدر این بنا عظیم و زیبا و عجیب است که از عظمت آن حیرت زده خواهید شد. این بنا از لحاظ امنیت، تهویه و طراحی از شاهکارهای تاریخی ایران زمین به شمار می‌آید. ارگ بم بی قیاس معروف ترین مورد از مکان های دیدنی کرمان می باشد.

آدرس : استان کرمان قسمت شرقی شهرستان بم

ارگ راین

یکی دیگر از مکان های دیدنی کرمان ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان بعد از ارگ بم به حساب می‌آید و هر ساله تعداد زیادی توریست برای دیدن آن به راین می‌روند. معتقدند که این بنا مربوط به دوره ساسانیان است و قلعه راین که یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی  تمدن کهن راین است بر آن مهر تایید می‌زند. شواهد نشان داده که بسیاری از قلعه‌ها با قدمت‌های بیشتر در این محل وجود داشته‌اند که بر اثر بلایای طبیعی از بین رفته‌اند و اثری از آن‌ها باقی نمانده است.

آدرس: استان کرمان، راین، دامنه كوه هزار

 مجموعه گنجعلی خان

این مجموعه در مرکز شهر کرمان قرار دارد و یکی از زیباترین مکان های دیدنی کرمان می باشد و دارای میدان، بازار، حمام، مسجد، مدرسه، کاروانسرا و ضرابخانه است. این مجموعه توسط استاد محمد معمار یزدی طراحی شده و سبک معماری آن به شیوه اصفهانی است. این بنا در زمان شاه عباس تاسیس شده است و گنجعلی خان که بانی آن است از حکام مشهور او بوده است. میدان گنجعلی خان از لحاظ اصول شهرسازی جز معدود میدان‎هایی است که تعریف درست میدان را می‌توان به آن اتلاق کرد این میدان محل رفت و آمد پیاده‌ها است و تردد اتومبیل در آن صورت نمی‌گیرد. بازار این مجموعه به صورت طاق‌نما است و حمام تاریخی گنجعلی خان نیز در میان آن‌ها قرار دارد. مسجد گنجعلی خان فقط برای بازدید گردشگران است و نماز در آن برگزار نمی‌‌شود.

آدرس: کرمان، خیابان شریعتی، خیابان قدس، میدان توحید، ابتدای بازار 

در سایت “هتل میخوام” ما در تلاش هستیم تا با فراهم کردن بهترین و ارزان ترین امکانات سفر ،تجربه خوشایندی از ایران گردی را برای شما مهیا کنیم


رزرو آنلاین هتل در کرمان