تا به حال شده میهمانی خارجی داشته باشید و دوست داشته باشید بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ایرانی را به او معرفی کنید؟ اگر بخواهید چند غذای خوشمزه ایرانی را معرفی کنید چه می گویید؟ در این مطلب می خواهیم معروف ترین و معروف ترین غذاهای ایرانی از دید توریست های خارجی را به شما معرفی کنیم. این غذاها در سرتاسر دنیا به عنوان نماینده های آشپزی ایرانی شناخته می شوند و باید بگوییم که انصافا نماینده های خوبی هم هستند. 

کباب (بره-مرغ-جگر گوسفند-گوشت چرخ کرده)

کباب بیشتر از آن‌که فکر کنید در ایران تنوع دارد. نوع اول آن کباب کوبیده است که از گوشت چرخ کرده به همراه پیاز خرد شده، نمک و فلفل درست می‌شود. ساده به نظر می‌رسد اما طعم آن عالی است. کباب برگ نوع دیگری از کباب است که از تکه‌های گوشت بره یا گوساله درست می‌شود که برای خوش طعم شدن گوشت را در آبلیمو و پیاز خوابانده به آن زعفران و کره اضافه می‌کنند. مرغ کبابی که به آن جوجه می‌گویند، از کباب کردن مرغ کامل با همه‌ی استخوان‌ها تهیه می‌شود (البته در رستوران‌های آمریکایی از سینه‌ی بدون پوست مرغ برای تهیه‌ی جوجه استفاده می‌شود) و برای خوش طعم شدن در آبلیمو و پیاز خوابانده می‌شود و سطح آن را با زعفران و کره می‌پوشانند. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید جگر نیز بخورید. جگر، کبد کباب شده‌ی بره است که به همراه ریحان تازه و لیمو سرو می‌شود.

خورشت فسنجان

فسنجان خورشت نمادین و جزء جدایی ناپذیر غذاهای ایرانی در عروس ها و مهمانی هاست، که ترکیب دلپذیزی از پخت رب انار و گوشت مرغ یا اردک است. پیاز و گرد در رب غلیظی از انار به آرامی با یک دیگر پخته می‌شوند و سس غلیظی را به دست می دهند. گاهی برای طعم دار کردن این خورشت از زعفران و دارچین استفاده می‌کنند و بعضی اوقات برای ایجاد تعادل در طعم خورشت، کمی شکر به آن می‌افزایند. 

جالب است بدانید که خورشت فسنجان داستان و پیشینه دور و درازی دارد. باستان شناسان کتیبه ها و سنگ نوشته هایی در بقایای پرسپولیس و تخت جمشید، پایتخت باستانی امپراتوری هخامنشیان یافته اند که تعدادی از این کتیبه ها مربوط به مواد اولیه آشپزخانه امپراتوری بوده است. بر روی یکی از این کتیبه ها مواردی چون: انار، گوشت مرغ و گردو دیده می شود که هر سه مواد اصلی پخت خورشت فسنجان اند.

قرمه سبزی

این غذا که از سبزیجات، لوبیا قرمز و گوشت بره درست می‌شود، ترش و پر از سبزی است. سبزی‌های پخته شده با لیموی خشک که به آن لیمو عمانی می‌گویند، طعم دار می‌شود. این لیمو‌ها ترش هستند و با مزه‌ای تلخ و شیرین، طعمی متفاوت به سبزی می‌دهند. شنبلیله دیگر سبزی مورد استفاده در قرمه سبزی است که مزه‌اش برای آمریکایی‌ها نا‌آشنا است. از دیگر سبزی‌های استفاده شده در قرمه سبزی می‌توان از جعفری، گشنیز و پیازچه نام برد.

باقالی پلو (گوشت-ماهیچه-مرغ)

در آشپزی ایرانی برنج را می‌توان به همراه کره و زعفران طبخ کرد که به آن چلو گفته می‌شود و همچنین می‌توان آن را همراه با دیگر سبزیجات پخت که به آن پلو می‌گویند. پلو می‌تواند به همراه گیاهان، سبزیجات، لوبی‌ها، انواع مغز‌ها، میوه‌های خشک شده، گوشت و حتی رشته پخته شده و بخش اصلی غذا را تشکیل دهد. بهترین زمان برای پختن باقالی‌پلو بهار است که در این فصل باقالی‌ها جوان هستند و شوید نیز تازه است. این غذا پر از شوید و باقالی است و معمولا به همراه تکه‌های نازک گوشت بره سرو می‌شود. و حتی به همراه گوشت بره‌ی استخوان‌دار نیز سرو می‌شود. برنج باید به وسیله‌ی زعفرانی که درست قبل از سرو شدن به آن اضافه شده، طعم زعفران داشته باشد. 

خورشت بادمجان

خورشت بادمجان با رنگ قرمز و طلایی براقش که با گوجه فرنگی و زردچوبه پخته شده است، یکی از غذاهای بسیار محبوب ایرانیان است. بر روی خورشت لایه ی براقی از روغن و آب خورشت به چشم می‌خورد که نشانگر آن است خورشت در روغن و باقی مواد ساعت ها و به آرامی بر روی گاز پخته شده است. پیش از همه اندکی مزه ترش و تیز گوجه فرنگی، آب لیمو و گاهی مزه آبغوره را حس می‌کنید. برای پخت بادمجان ابتدا خودش را در روغن سرخ یا گریل می‌کنند و سپس با گوشت گوسفند، پیاز، گوجه فرنگی و ادیه جات می‌پزند. بادمجان نیز مانند تمام خورشت های ایرانی غلیظ است و همراه با برنج و قاشق صرف می‌شود. 

آش رشته

سوپی پر از رشته، لوبیا، سبزیجات، برگ‌های سبز مثل اسفناج و برگ چغندر است. روی این آش پر از نعنا داغ، پیاز سرخ‌شده‌ی ترد و کشک‌ترش است. کشک‌ترش نوعی خوردنی محبوب در خاورمیانه است که مزه‌ی آن شبیه به ماست ترش است. رشته‌ها که از چین به ایران آمده‌اند، نشان دهنده‌ قسمت‌های مختلف و طولانی زندگی هستند و به همین دلیل است که وقتی کسی به سفری طولانی می‌رود، آش رشته برای او می‌پزند.

مرصع پلو

مرصع پلو نوعی برنج است که مغز‌ها و میوه‌های مختلف روی آن مانند جواهر می‌درخشند. غذایی شیرین و خوش طعم است که در پخت آن از انواع مغز‌ها و میوه‌های ایرانی مثل پسته، بادام، پوست پرتقال شیرین، زرشک، هویج و زعفران استفاده شده است. از مرصع پلو برای مراسم‌های خاص استفاده می‌شود. خصوصا استفاده از این غذای شیرین در مراسم عروسی نشانه‌ای برای زندگی شیرین در آینده برای عروس و داماد است. مرصع پلو به طور سنتی به همراه مرغ سرو می‌شود که با شیرینی برنج مغایرت دارد.