پارک ملی یوسمیتی – کالیفرنیا

در این منطقه بیش از ۴۰۰ گونه از مهره داران سکونت دارند.این منطقه همچنین مکان بسیار مناسبی برای رصد ستارگان توسط منجمان حرفه ای است.

خلیج جزایر – نیوزیلند

اینجا بهشت دوستداران دولفین هاست. این منطقه از بیش از ۱۴ جزیره مرجانی تشکیل شده است که محل زندگی دلفین ها و نهنگ های وحشی است.

جزایر ترشنیش – اسکاتلند

جزایر ترشنیش اسکاتلند، به خاط جمعیت بالای پفین هایی که از اواسط ماه آپریل تا اوایل آگوست در آن زندگی می کنند، شهرات یافته است.

پارک ملی رانومافانا – ماداگاسکار

به عنوان یکی از مکان های ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، پارک ملی رانومافانا دارای جنگل های انبوهیست که محل زندگی هزاران گونه میمون پوزه دار لامور از جمله گونه کمیاب میمون پوزه دار بامبو و میمون بامبو طلایی می باشد.

سرنگتی – آفریقا

به عنوان یک مقصد معروف تورهای سافاری آفریقا، سرنگتی میزبان بزرگترین مهاجرت پستانداران دنیاست. منطقه ای عظیم که حیوانات بزرگی مثل غزال ها، گاوهای وحشی، گورخرها و بوفالوها در کنار دیگر حیوانات زندگی می کنند.

دریای کورتز

دریای کورتز یا همان خلیج کالیفورنیا، یکی از مکان های ثبت شده در میراث جهانی یوسنکو و یکی از متنوع ترین دریاهای دنیاست. این منطقه یکی از نقاط بسیار مشهور برای برگزاری تورهای تماشای نهنگ در دنیا و محل زندگی گونه های متنوعی از ماهی هاست.

پناهگاه حیات وحش یازو – میسیسیپی

این پناهگاه حیات وحش که در ایالت واشینگتون قرار دارد، نزدیک به ۱۳۰۰۰ هکتار وسعت دارد. میسیسیپی قدیمی ترین ایالت آمریکاست و برای فراهم کردن نیازهای زمستانی آبزیان مهاجر ایجاد شده است. بنابراین، بازدیدکنندگان می توانند انتظار یافتن تعداد زیادی پرنده، از جمله بیش از پنجاه هزار غاز مهاجر و صدهزار اردک را در این منطقه داشته باشند. گوزن سفید و تمساح آمریکایی نیز در این منطقه یافت می شوند.

منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنالی – آلاسکا

منطقه حفاظت شده و پارک ملی دنالی در آلاسکا، بیش از ۱۰۰ سال قبل ایجاد شده است و امروزه  حدودا ۱۷۰ گونه پرنده، ۳۹ گونه پستاندار و ۱۴ گونه مختلف ماهی در آن زندگی می کنند. بازدید کنندگان از این منطقه، می توانند علاوه بر خرس و گوزن، گونه هایی مانند گرگ، کاربو، انواع موش کوهی و انواع سنجاب را مشاهده کنند.

بورنئو مالزی

اگر به طبیعت و حیوانات علاقه مند هستید، بورنئو یکی از بهترین مکان ها برای شماست. این مقصد آسیایی، سومین جزیره بزرگ دنیاست و به خاطر تنوع زیستی اش شهرت یافته است. جنگل های انبوه این ناحیه، محل زندگی اورانگوتان، پلنگ و بسیاری از حیوانات دیگر است.

پارک ملی کوهستان صخره ای، کلورادو

به دلیل کوچ بسیاری از حیوانات به مناطق پست تر، فصل بهار زمان بسیار مناسبی برای تماشای حیات وحش در پارک ملی کوهستان صخره ای در کلورادو می باشد. گله های بزرگ حیوانات در ماه آپریل، در مناطق کم ارتفاع تر به دنبال غذا می گردند و گوزن ها و گاومیش ها در ما های می و جون، فرزندان خود را به دنیا می آورند.

جزایر گالاپاگوس، اکوادور

این سایت، که یکی از آثار میراث جهانی یونسکو نیز هست، خانه برخی از نادرترین حیوانات کره زمین است. بنابراین، جزایر گالاپاگوس همیشه به عنوان یکی از گزینه های جذاب برای تماشای حیات وحش به شمار می رود. چه خواهان تماشای حیات وحش بر روی زمین باشید، چه خواهان تماشای آن در دریا، این جزایر گزینه های متنوع بی شماری را در اختیار شما قرار می دهد.