وجود تنوع و گوناگونی های زیاد در شهر گرگان و داشتن طبیعتی ویژه از ویژگی های مهم این شهر دیدنی است مکان های دیدنی گرگان آنقدر متنوع و جذاب است که حتی در مناطقی با داشتن طبیعت ساده می تواند تجربه یک روز خوب و دلنشین را در اختیار شما قرار دهد و طعم لذت یک سفر واقعی را به شما خواهد داد.

 

 منطقه ناهارخوران

در این منطقه که در ۴ کیلومتری از شهر گرگان واقع شده است می توان از امکانات مختلف موجود در این منطقه و طبیعت سر سبز و زیبای آن استفاده کرد در ناهار خوران مکان های مختلف تفریحی با امکانات رفاهی در اختیار مسافران قرار داده می شود. ناهار خوران همیشه یکی از مقاصد اصلی توریست ها برای بازدید از مکان های دیدنی گرگان است .

آدرس:ناهارخوران در جنوب شهر گرگان در فاصله ۸ کیلومتری از مرکز شهر گرگان قرار دارد

جنگل  النگدره

در این جنگل که به عنوان مکان های دیدنی گرگان شناخته می شود گونه های مختلفی از درختان وجود دارد که طبیعت آن را خاص کرده است همچنین در این جنگل رودخانه ای به همراه چند چشمه سرازیر است که در کل پارک امتداد دارد .بی شک این یکی از زیباترین مکان های دیدنی گرگان است.

آدرس: 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان

دریاچه توشن

این دریاچه در ۵ کیلومتری از شهر گرگان واقع شده است و در این دریاچه وجود ماهی ها به همراه سد بسیار زیبا و دیدنی است این مکان با امکانات مناسب آن مکان خاصی برای ماهی گیری خواهد بود. پس کسانی که عاشق ماهی گیری هستند فرصت بهره گیری از این خاص ترین مکان های دیدنی گرگان را از دست ندهید.

آدرس:دریاچه توشن در 2.5کیلومتری جنوب شهرگرگان است که در دهستان  انجیرآب قرار دارد

آبشار شصت کلاته

از دیگر مکان های دیدنی گرگان می توان به آبشار شصت کلاته اشاره کرد که در جنگل کلاته و در کوه قل بلاق قرار گرفته است این آبشار هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.

آدرس:آبشار شصت کلاته در انتهای جنگل شصت کلا، در بیست و دو کیلومتری جنوب غرب گرگان واقع شده است

آبشار باران کوه

آبشار باران کوه یکی دیگر از آبشارهای زیبای استان گلستان است که در مسیر رودخانه شصت کلا و پارک جنگلی باران کوه در ۱۸ کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده است.

آدرس:آبشار باران کوه در ۱۸ کیلومتری جنوب غربی گرگان در مسیر رودخانه شصت کلا و پارک جنگلی باران کوه واقع شده است

دیوار بزرگ گرگان

دیواری است آجری ما بین دشت گرگان و ترکمن صحراست که به عنوان سدی در برابر حملات دشمن در زمان ساسانیان ساخته شده است که یادآور دیوار بزرگ چین است و قطعا یکی از بی نظیرترین مکان های دیدنی گرگان و ایران است. این دیوار با ۲۰۰ کیلومتر طولانی ترین اثر معماری ایران باستان و سومین دیوار تاریخی جهان پس از دیوار چین و آلمان است. در نوشته های تاریخی این دیوار را سد اسکندر، سد انوشیروان، سد فیروز، دیوار دفاعی، قزل آلان، مار سرخ و … نامیده اند.

آدرس:کلاله، منطقه‌ی پیشکمر یا روستای تمرقره‌قوزی

موزه گرگان

موزه گرگان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۳ در کاخ سلطنتی واقع در پارک شهر فعلی افتتاح شد. موزه گرگان به سه بخش که شامل بخش های باستان شناسی، مردم شناسی و بخش سنگ مزارهایی که به دست آمده از گورستان های قدیمی منطقه است، تقسیم می شود. این موزه به موزه سنگ قبر نیز معروف است.

آدرس: گرگان-میدان ولیعصر-پارک شهر (کتابخانهٔ سابق)

در سایت “هتل میخوام” ما در تلاش هستیم تا با فراهم کردن بهترین و ارزان ترین امکانات سفر ،تجربه خوشایندی از ایران گردی را برای شما مهیا کنیم


رزرو آنلاین هتل در گرگان

هتل شهاب گرگان

هتل قصر بوتانیک گرگان

 

در سایت “هتل میخوام” ما در تلاش هستیم تا با فراهم کردن بهترین و ارزان ترین امکانات سفر ،تجربه خوشایندی از ایران گردی را برای شما مهیا کنیم