از آنجایی که سواحل و تفریحات آبی بخش مهمی از سرگرمی های گردشگران را تشکیل می دهد و در این میان غواصی از محبوب ترین این تفریحات به شمار می رود،بنابراین کشف مکان های مناسب غواصی در جهان از مسائلی است که تقریبا برای هر گردشگری اهمیت دارد. تنها اگر فوبیای آب ندارید حتما این مطلب برایتان مفید خواهد بود. چرا که می خواهیم مکان ها و جزایر مناسب غواصی را به شما معرفی نماییم. 

غواصی در آبهای جزیره کیش 

 جزیره کیش به طور کلی ، یکی از مناسب ترین مناطق خلیج فارس بوده و می‌توان گفت که ریف‌های مرجانی شرق جزیره کیش از غنی ترین و زیبا ترین مناطق و مساعد ترین محل های غواصی در کشورمان را در برگرفته است. پوشش مرجانی این جزیره در سواحل شرقی آن واقع گردیده که هرساله مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان غواصی قرار می‌گیرد.همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی درکیش این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است. بیگ کورال و ژوراسیک پارک: یکی ازمحل های زیبای این جزیره می‌توان به محل های بیگ کورال و ژوراسیک پارک اشاره کرد. این ریف‌های مرجانی که در شرق جزیره واقع گردیده‌اند که دارای اکوسیستم غنی و زیبایی می‌باشند که چشمان غواص ایرانی و خارجی در طول سال است. عمق این دو سایت به هنگام مد کامل از 6 تا 8 مترتجاوزنمیکند و هنگام جزر کامل کمتر از 5 متر می‌باشد این محل ها از تنوع فراوانی از آبزیان برخوردار‌اند. از انواع ماهی‌ها می‌توان به: هامور- دخترناخدا – جراح – ساردین – جاش – باراکودا – تون –موری موری ایل- اژدر ماهی – استون فیش – اسکورپیون – دلقک و ریف شارک همچنین سفره ماهیان، اشاره کرد. انواع لابستر و لاک‌پشت‌های پوزه عقابی و پشت سبز، همچنین مرجان‌های طبقاتی و مغزی و نیز گاها انواعی از سافت کورال در این محل دیده می‌شوند. پوشش مرجانی محل که شمالی- جنوبی و در امتداد ساحل به صورت نواری کشیده شده است در جنوب متراکم تر و در شمال کمتر است. برای دستیابی به این محل ها می‌توانید از مراکز غواصی موجود در جزیره و قایق‌های غواصی استفاده کرده و یا می‌توان با اتومبیل به ساحل هتل سیمرغ و از آنجا به محل بیگ کورال به آسانی رسید. این محل برای اسنورکلینگ و نیز نایت دایو بسیار مناسب است. همچنین در محل بیگ کورال صخره‌های زیر آبی بسیار زیبایی پدیدار می‌گردند که مملو از آبزیان ریز از انواع خرچنگها، میگوها و عنکبوت‌های دریایی بوده که برای عکاسی ماکرو بسیار مناسب است. ساترن کرک: از دیگر محل های غواصی در طرفهای جزیره کیش ساترن کرک یا شکاف جنوبی می‌باشد که بسیار زیبا بوده، اما به دلیل دوری نسبی، کمتر ملاقات کننده‌ای دارد. این ریف در 3 مایلی جنوب جزیره واقع گردیده است و از شکافی تشکیل شده است که تا عمق 22 متری نیز ادامه می‌یابد. دسترسی به این سایت فقط با قایق و با استفاده از مراکز سطح جزیره کیش امکانپذیر می‌باشد. 
پورتو گالرا-فیلیپین
شهر ساحلی پورتو گارا که در استان شرقی میندورو فلیپین قرار دارد در میان گردشگران به خاطر ساحل های زیبا و ‏نقاط غواصی متعدد طرفداران بسیاری دارد.‏ بهترین منطقه غواصی این شهر فقط 5 دقیقه دورتر از ساحل سابانگ قرار دارد. 

جزایر آندامان، تایلند

سواحل غرب تایلند بهترین دریاهای آسیای جنوب شرقی را برای غواصی دارد. اطراف هر صخره کوچک در جزیره، درست در زیر سطح، بهترین مکان جنب و جوش و غواصی است. در واقع این ساحل یکی از سواحل پنهانی است که می تواند یک تجربه تازه را برایتان رقم بزند.

حفره آبی-بلیز‏

یک گودال آبی بزرگ به عمق 124 متر در سواحل بلیز پیدا شده است. این حفره آبی خیلی سریع به دلیل فرصت های ‏غواصی عالی به یک جاذبه توریستی بسیار محبوب تبدیل شد. آب روشن این حفره تنوع های مختلفی از حیات دریایی ‏را در خود جای داده که از جمله آنها می توان به لیسه ماهی ها , کوسه پرستارها, کوسه های بال سیاه کوچک و طیف ‏گسترده ای از انواع ماهی ها را نام برد.‏

جزیره کوه تائو-تایلند

 

در ساحل غربی خلیج تایلند , جزیره کوه تائو قرار گرفته است که به یک مقصد توریستی بسیار مهم تبدیل شده است. ‏تفریحاتی که در این جزیره ارئه می شوند عبارتند از : صخره نوردی, شنا در آب های خیلی شفاف و از همه مهمتر ‏غواصی. در نزدیکی چومفن پیناکل‎‏ خانه ای از کوسه های نر نفیس و کوسه نهنگ ها ‏قرار دارد که به یک کانون غواصی تبدیل شده است.‏

کایلوا کنا, هاوایی

اگر میخواهید یکی از باور نکردنی ترین غواصی های زندگی خود را تجربه کنید و از آن لذت ببرید باید به آبهای ‏اطراف شهر تاریخی کایلوا کنا بروید. 
این مکان قبلا به عنوان یکی از بزرگترین ذخایر دریایی شناخته شده بود. هاوایی ‏هنوز هم می تواند شما را با انواع نمونه های خوب دریایی مانند: کوسه ها, لاک پشت ها, نهنگ ها, سفره ماهی ها و ‏توده ای از انواع ماهی های رنگارنگ روبه رو کند.‏

جزایر فی فی-تایلند

این جزایر در حد فاصل جزیره‌ی پوکت و سواحل غربی کشور تایلند واقع شده‌اند و دارای دو محل مهم، رنگارنگ و تماشایی برای غواصی هستند که هر دو از امتیازات مختلفی برخوردارند، این دو محل کو بیدا نوک و کو بیدا نای نام دارند.

بریتیش کلمبیا-کانادا

زمانی که جرات به خرج دادید و به آب‌های ۴۰ درجه رفتید، اعتراف می‌کنید که اینجا خارق‌العاده‌ترین مقصد غواصی دنیا است. برای اینکه بتوانید برای مدت طولانی در آب بمانید (بیش از دو دقیقه) و نهنگ قاتل، شیر دریایی و دلفین پهلو سفید آرام را ببینید پوشیدن درای سوت (لباس‌های خشک با عایق‌هایی روی مچ و گردن) الزامی است.

در این منطقه می‌توانید شاهد قوی‌ترین جریان‌های جزر و مدی دنیا باشید که وارد تنگه‌ها و دریاراه‌های اطراف جزیره ونکوور می‌شوند. غواصی در زمان جزرومدهای کوتاه آغاز می‌شود جایی که زندگی‌های عجیب زیر دریا در جریان است؛ زندگی جانورانی چون لیسه دریایی(نوعی شقایق دریایی)، مارماهی گرگی و هشت‌پای غول آرام. آب گرم نیست و جریانات آرام نیستند اما تجربه غواصی در بریتیش کلمبیا تجربه‌ای است که هرگز نباید از دستش بدهید.

بالی-اندونزی

 

زمانی که در مورد مکان های غواصی صحبت می کنیم, قطعا باید بالی به عنوان جزیره پر زرق و برقی در لیست ما ‏قرار گیرد. بالی دارای استراحتگاه های نفیس, سواحل شنی و نقاط غواصی بی نظیر است. قلمرو زیر آب اطراف بالی ‏چنان مناظر پر تکاپویی از حیات دریایی دارد که هر بازدید کننده ای را مجذوب خود می کند.‏

در سایت “هتل میخوام” ما در تلاش هستیم تا با فراهم کردن بهترین و ارزان ترین امکانات سفر ،تجربه خوشایندی از ایران گردی را برای شما مهیا کنیم.