استرالیا کشوری پهناور است که فقط کمی کوچکتر از قاره آمریکا است. پس نباید تعجب‌آور باشد که کشوری به این بزرگی خواستگاه بیشترین مقاصد گردشگری و موجودات غیرمعمول در دنیا باشد. در میان مکان‌های نمادین و دیدنی بسیاری که می‌توانید در استرالیا ببینید می‌توان آیرس راک و تالار اپرای سیدنی را از جاهای ویژه استرالیا نام برد. با وجود اینکه این مکان‌ها برای گردشگران بسیار محبوب هستند چندین جاذبه گردشگری دیگری نیز در استرالیا وجود دارد که به این اندازه معروف نیستند ولی به همین اندازه شکوهمند می باشند.

 آمفرستون سینکهول

یکی از زیباترین و حیرت انگیزترین پدیده هایی که در استرالیا مشاهده خواهید کرد، آمفرستون سینکهول، چاله ای طبیعی در ماونت گامبیر است. این جاذبه که به «باغ غرق شده» نیز معرف است زمانی ایجاد شد که سقف سنگ‌آهکی این منطقه به صورت طبیعی تخریب شد و از خود یک مکان تو رفته به جای گذاشت. در سال ۱۸۸۶، جیمز آمفرستون (James Umpherston) این حفره را به یک واحه سرسبز تبدیل کرد که از طریق چندین پله، راهرو و تراس‌های پنهان قابل دسترسی است. این باغ دارای چشمه، گل ادریسی و درختان سرخس است و صداها حیوان «صاریغ» در آن زندگی می کنند.

جزایر وایت ساندی

این مجموعه خیره‌کننده تشکیل شده از ۷۴ جزیره در میان دیواره بزرگ مرجانی استرالیا قرار دارد و آنجا را برای مسافران به مکانی عالی برای پرش و کشف دنیای موجودات فوق‌العاده و رنگارنگ دریایی که در آب‌های این منطقه زندگی می‌کنند تبدیل کرده است. اگرچه بیشتر جزایر وایت ساندی متروکه هستند، هفت استراحتگاه مهم در آنجا هست از جمله وان اند اُنلی با شهرت جهانی در جزیره هایمن که مکان مورد علاقه افراد معروف و ثروتمند است. یکی از زیباترین دیدنی‌های جزایر وایت ساندی ساحل وایت هاون است که دارای ماسه‌های خیره‌کننده و شفاف سفیدی است. این جزایر انتخابی ایده‌آل برای مسافرانی است که به دنبال تعطیلاتی خوش در جزیره‌ای دوست‌ داشتنی وگرمسیری یا لذت بردن از اوقاتی برای شنا و غواصی هستند.

ریمارکبل راکس

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی استرالیا صخره های فوق العاده یا Remarkable Rocks است. اینطور که تحقیقات می گویند، این صخره های عجیب و غریب طی ۵۰۰ میلیون سال توسط فرسایشات آبی، بادی و موج های اسپری شونده‌ی دریا شکل گرفته اند. ریمارکبل راکس، سنگ های گرانیتی هستند که ویژگی قابل توجه آن ها رنگشان است که از نارنجی تا طلایی بسته به نور متغیر است و همین موضوع هم این جاذبه را یکمکان بسیار عالی برای عکاسان کرده است. یک مسیر چوبی شما را به درون این طبیعت حیرت انگیز خواهد برد.

پارک ملی کاکادو

این پارک واقع در منطقه شمالی استرالیا، با فاصله حدود سه ساعت از شمال داروین، کاکادو بزرگترین پارک ملی کشور است. از دیدنی‌های زیاد پارک ملی کاکادو، یک هنر سنگی محلی چگالی سازی شده است؛ قدمت بعضی از آنها تا ۲۰۰۰۰ سال تخمین زده شده است. این پارک همچنین زیستگاه گونه‌های زیادی از جانوران، از جمله والبی‌ها، دینگوها و تمساح‌ها است. علاوه بر این، پارک ملی کاکادو که زیستگاه یک سوم گونه‌های پرنده استرالیایی است رویای علاقه‌مندان به پرندگان است.

بلو لِیک

دریاچه آبی یکی از جاذبه های الهام بخش در ماونت گامبیر است که در آن یک دهانه آتشفشان منقرض شده دیده می شود. این جاذبه که به خاطر رنگ آن شناخته شده است، بین ماه های دسامبر و مارس به رنگ لاجوردی و در ماه های سردتر یعنی از آوریل تا نوامبر به رنگ خاکستری دیده می شود. علت دقیق این تغییر رنگ هنوز ناشناخته است، اما به نظر می رسد دما روی آن تاثیر می گذارد. اطراف دریاچه آبی نزدیک ۳٫۶ کیلومتر راه پیاده روی با سکوهای قابل مشاهده تعبیه شده است تا به راحتی از این جاذبه دیدنی در استرالیای جنوبی بازدید کنید.

پارک ملی ناراکورت کِیوز

پارک ملی غارهای ناراکوت که برای فسیل هایش معروف است، تنها سایت استرالیای جنوبی است که در میراث جهانی به ثبت رسیده است. در این پارک ۲۸ غار وجود دارد که چهارتای آن به روی عموم باز بوده و می توانید از آن ها دیدن کنید. راهروهای غارسنگی را در غار الکساندرا کشف کنید، به دیدن فسیل های بزرگ‌زیاگان (megafauna) در غار ویکتوریا بپردازید، خود را به ماجراجویی در غار Stick-Tomato دعوت کنید یا یکتور برای غار Bat Cave بگیرید. کسانی که به اندازه کافی جسور هستند نیز می توانند یک تور ماجراجویی درون غار را امتحان کنند. 

دریاچه بامبانگا

درست دو ساعت در شمال آدلاید یکی دیگر از حیرت انگیزترین دیدنی های طبیعی جنوب استرالیا  واقع شده که به دریاچه بامبانگا معروف است و نکته مثبت آن این می باشد که هنوز یک مکان توریستی نشده است. این دریاچه صورتی نمکی از سه بخش که در سال ۱۸۸۱ استخراج شده، تشکیل می شود. در زبان مردم بومی پارناپانگا (Parnpangka)، دریاچه بامبانگا به «دریاچه باران آب» ترجمه می شود. در بزرگراه ۱، چشمتان را خوب به آب ها بیاندازید که شاید مارماهی Loch Eel Monster را ببینید و حواستان باشد که اگر رانندگی می کنید درون دریاچه وارد نشوید که احتمال گیر کردن در آن وجود دارد.