کشور ارمنستان، مکان‌های دیدنی بسیاری دارد، تاریخی قدیمی و البته جاهای دیدنی زیادی دارد. همه‌ی اینها باعث شده، این کشور کوچک به یکی از مقاصد معروف گردشگران تبدیل شود. ارمنستان اولین کشوری است که مسیحیت را به عنوان دین اصلی خود اعلام کرد. ارمنستان خیلی زیبا است. قله آرارات خط آسمان آن را می‌سازد. زیبایی‌های آن با زیبایی‌های اروپا و نقاط دیگر به راحتی رقابت می‌کند.

ایروان  

ایروان به‌عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور بهترین نقطه برای شروع سفر شماست. این شهر خانه میدان جمهوری است که حتماً از آن دیدن کنید، و دیدن نمای یادبود شکست شوروی در جنگ جهانی دوم را هم فراموش نکنید. این شهر تاریخ غنی دارد و یادبود قتل‌عام ارامنه هم یکی از جاذبه‌های مهم شهر است. بازار ورنیساژ در آخر هفته باز است، حتماً به خیابان Hrazdan هم سری بزنید. درواقع بیشتر دیدنی‌های شهر در ایروان است، که به شهر کافه شهرت دارد. تنها مسجد شهر که مسجد آبی نامیده می‌شود نیز در این شهر واقع شده و همچنین دنیای زیرزمینی لوون (Levon) که یکی از جاذبه‌های عجیب اروپا است نیز در ایروان قرار دارد.

باشگاه و پارک آبی دنیای آب

اگر در تابستان قصد سفر به ارمنستان کردید  پارک آبی دنیای آب را از دست ندهید. پارک آبی دنیای آب، یکی از بهترین گزینه ها برای مسافران تور ارمنستان در فصل تابستان می باشد زیرا می توانند در آنجا شنا کنند یا از وسایل آبی این مجموعه استفاده کنند. پارک آبی دنیای آب ارمنستان در ناحیه نور نورک ایروان در خیابان میاسنیکیان قرار دارد.این پارک آبی هیجان انگیز در سال ۲۰۰۱ افتتاح شد و دارای یک پارک آبی روباز به مساحت ۲/۵ هکتار و یک پارک آبی سرپوشیده به مساحت 5 هکتار می باشد. پارک روباز مجموعه دارای دو استخر بزرگ، یک استخر کودکان، یک استخر VIP و سه استخر برای بازی های آبی و ۳ سرسره وجود دارد که برای بزرگسالان و نوجوانان بسیار هیجان انگیز و جالب است و موجب بالا رفتن آدرنالین در بدنتان خواهد شد. پارک آبی دنیای آب در نزدیکی باغ وحش بزرگ ایروان قرار گرفته است.

دریاچه سوان

دریاچه سوان در قلب ارمنستان بزرگ‌ترین دریاچه کشور و یک جاذبه گردشگری زیباست. در اطراف دریاچه صومعه‌های مختلفی دیده می‌شود که زیباترین آن صومعه Sevanavank است. در این دریاچه می‌توان موج‌سواری کرد و یا اینکه در رستوران‌های اطراف غذاهای دریایی سفارش بدهید. در کنار این دریاچه می‌توان حمام آفتاب گرفت و از مناظر کوه‌های اطراف لذت برد.

پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان یک پارک عمومی بسیار زیبا در خیابان بقرمین در منطقه کنترون شهر ایروان به مساحت 2.5 هکتار می باشد. پارک عشاق که در نیمه دوم قرن 20 به صور کامل از بین رفته بود، بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ بازسازی شد و در سال ۲۰۰۸ توسط یک بانی خیر به نام آلبرت بوقسیان،رئیس بنیاد بوقسیان بازگشایی شد و در سال ۲۰۱۰ تندیس شاعر برجسته جیورج امین توسط مجسمه ساز مشهور ارمنی آشوت آرامیان در پارک عشاق ساخته شد. دلیل نام گذاری این پارک به نام پارک عشاق بر اساس یک واقیعت تاریخی است که از قدیم الایام تمامی عشاق قرار های خود را در این پارک زیبا برگزار می کردند, و پس از نام گذاری نیز این مو ضوع همه گیر شد و این پارک به یکی از مکان های محبوب زوج های جوان ارمنستانی تبدیل شده است.      

نوراوانک

صومعه‌ها یکی از جاذبه‌های اصلی این کشور هستند و این صومعه یکی از زیباترین صومعه‌های ارمنستان است. این صومعه با آجرهای قرمزش، در قرن ۱۳ ساخته شده است. این صومعه به دلیل داشتن کلیسای مادر مقدس شهرت دارد و ارمنی‌ها معتقدند که در هنگام حمله مغول در هزاران سال قبل، ای صومعه توسط خدا محافظت شد. هر ساله هزاران توریست از این صومعه دیدن می‌کنند و اگر به ارمنستان رفتید حتماً ازآنجا دیدن کنید.

شهربازی پلی سیتی ارمنستان

پلی سیتی ارمنستان یا همان شهر بازی های متنوع یکی از مراکز تفریحی ارمنستان با محبوبیت ویژه بین مردم کشور و گردشگران تور ارمنستان در هر رده سنی  می باشد. مجموعه وسیع  تفریحی پلی سیتی که  در سال 2002 افتتاح گردیده است با هدف سرگرمی و تفریح برای همه ی مردم همواره سعی بر این شده است که هرکه قدم در مجموعه تفریحی پلی سیتی ارمنستان گذاشت دیگر پای رفتن نداشته باشد و ساعاتی را در این مجموعه با خوشی و خنده بگذراند! مجموعه پلی سیتی  برای تحقق بخشیدن به این هدف خود دارای  بخش های مختلفی از جمله: پیست کارتینگ، پیست باگی،پیست ماشین کوبنده، زمین گلف، پینت بال، بولینگ، بیلیارد، باشگاه تیر اندازی، سینمای 7بعدی، بازی های کامپیوتری، زمین های بازی کودکان متناسب با هر گروه سنی و تئاتر های مخصوص کودکان، برگزاری جشن های مناسبتی و غیره می باشد.

تساغکادزور

این شهر که در قلب ارمنستان واقع شده رشته‌کوه‌های زیبایی دارد که می‌توانید در آنجا به ورزش‌های زمستانی مانند اسکی، بپردازید. پیست‌های اسکی این کشور از دیگر کشورهای اروپایی ارزان‌تر هستند. این شهر بهترین هتل‌های کشور و بهترین مجموعه‌های سرگرمی را داراست، مانند مجموعه کازینوی Senator Royale. همچنین صومعه Kecharis، یکی از مهم‌ترین مکان‌های مذهبی کشور که به قرن ۱۱ بازمی‌گردد، نیز در این شهر قرار دارد.